Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání
 
 

Dotekem

Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání - Dotekem

Co všechno lze vyzkoušet? Jako každé letiště má i to hosínské svůj aeroklub. Je to zároveň provozovatel a ten koordinuje ostatní provoz, školy a provozovatele. Každý s těchto subjektů má svůj web a nabídky podle specializací na vyhlídkové lety, tandemové lety nebo seskoky, výcvik od plachtění až po těžší letadla. Jako jedno z mála letišť v ČR je zde i výcvik paraglidingu a paramotorů a dětské aktivity 1x měsíčně jako veřejné i neveřejné programy.

Kdo je personál letiště? Koho se ptát na radu? Na cestu? Když zabloudíte a použijete jiný vjezd do letiště? Vždy je zde nějaké značení včetně ZÁKAZU VJEZDU a tehdy už není dobré tudy jezdit a pak se divit nesouhlasu personálu. Prostě vždy je k dispozici parkoviště a odstavené plochy a pěšky už je snadnější žádat o radu. Ať už piloty, pracovníky letiště, personál restaurace nebo obyvatele letiště. Každopádně vstupujete do zón výcviku a provozu a je-li vaše návštěva ohlášená, pak se vás vždy někdo ujme.

Kdy je to nejlepší? Každé roční období má své kouzlo. Letiště Hosín má svůj veřejný kalendář a pak podle specializace kurzů nebo akcí je dobré znát diáře a kalendáře firem, se kterými chcete spolupracovat. Vzájemně se koordinujeme, ale není vyloučeno, že na veřejné části probíhá jiný program než na naší východní AeroPort výcvikové straně letiště. Plán vzniká jako tradiční program + sportovní události + podle počasí výcviky. Náš program pro děti směřujeme na první víkendy a první týden v měsících od dubna do prosince.

Kde najít 4 ŽIVLY? Naše sídlo je v budově aeroklubu Hosín 109, ale tam nás nezastihnete snadno. Náš prostor a hangár je ve východní profi-servisní části letiště Hosín 196. První hangár za zákazovou značkou. Část nazývaná "na záchrance" pochází z doby, kdy zde sídlila Letecká záchranná služba a vrtulník Kryštof 13. Návštěvy bereme pouze ohlášené a můžete klidně zaparkovat na aeroklubu a projít se procházkou za hangáry směr východ a Čmeláci a An-2 výsadková letadla.

 

Odkaz:
www.kralovstvi-vzduchu.cz

 
 
Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání - Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání - Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání -