Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání
 
 

Prostor

Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání - Prostor

Nebe je obloha a ani Země není hřiště bez hranic!

Kdysi bylo zvykem hrát si kdekoliv. Pak se svět změnil a vznikly zahrady, pak přišla na řadu dětská hřiště, pak dopravní hřiště, pak... Každá doba přináší své výzvy a lidé se posunuli směrem k obloze. Jenže na rozdíl od zahrad, měst, silnic a dálnic je obloha bez čar - plotů a patníků. Naučit se pohybu v takovém prostoru?!

Je to o změně myšlení. Jiném vnímání svobody a zodpovědnosti a přitom i počasí. Výcvik létání a příprava na létání je pro děti vše, co formou hry učí porozumět přírodním zákonům, živlům a Větru. Zachovat spojení a kontakt s Přírodou. Skrze letecké sporty a technologie se lze dokonce naučit, jak si jí více vážit, proč chránit a kolik existuje krásy, pro kterou má smysl žít!

Všichni jsme si na sobě ověřili, že nejlehčí způsob jak navázat opravdová Přátelství, je v dětství. Tehdy ani Vítr není soupeř. Je to kamarád a i když taky nemá rozum, tak s ním jde vyvádět věci, které jsou pro zábavu a komunikaci s Někým, kdo učí vidět neviditelné a pořád si chce hrát! Jenže na obloze nemůže být ani člověk člověku soupeřem - po střetu mohou zahynout všichni. To je ten rozdíl!

Kde učit rodiče a děti této zásadní změně uvažování než na letišti? Jinde to nepochopí a my jsme to ověřovali na nejjednodušších létajících zařízeních - dracích. Byl to nápad pilotů práškařů. Oni létají při své práci nízko. Podobně jako piloti vrtulníků. Použili jsme zkušenosti z ultralehkého létání a létání na padácích vedle větroňů. Za 30let - tedy třetinu existence letectví - se změnili technologie a přicházejí další - bezpilotní roboti - "drony" a potřebují také prostor!

České letectví, průmysl, výzkum má náskok. Proto existuje myšlenka prostoru U-Space. A my víme, že víme, kam dál...

Lidské myšlenky a nápady a Vítr je víc než si myslíte a umí víc, než umíme!

 

Odkaz:
http://www.aisview.cz

 
 
Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání - Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání - Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání -