Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání
 
 

Obrazem

Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání - Obrazem

Co lze vidět na letišti? Letiště Hosín je unikátní rozmanitostí provozu. Zastoupeny jsou vlastně všechny letecké sporty. Bezmotorové i motorové létání. Padákové sporty včetně těch, co patří i do hor. V silném větru občas i draci na uzavřené travnaté dráze 120/300 a na jejím konci směrem k vesnici i modeláři s různými druhy modelů. Všechny tyto létající stroje potřebují prostor na zemi i ve vzduchu a bezpečný odstup - ochranné pásmo.

Kdo může přijít blíž? NEDOTÝKAT SE! Může se stát, že "nikdo nehlídá" ale stále je někdo v dohledu, protože kromě kamerových systémů a fotopastí je přítomen celoročně personál škol, servisu a dokonce i správce letiště společně s několika rodinami bydlí pro zajištění bezpečnosti přímo na letišti. Proto procházka s fotografováním u letadel je možná, ale stále s vědomím toho, že letadla nejsou "prolézačky" ani "modelky" pro doteky. Výjimkou je přítomnost majitele letadla nebo pilota a průvodce, který přebírá zodpovědnost za manipulaci s letadlem.

Systém pohybu po letišti? V prostoru letiště jsou instalovány zábrany - okraje dráhy i prostor před hangáry má červeno-bílé zvýrazňovací bariéry. Také symboly "jednosměrky" a další výstražné značky jsou umístěny pro zvýraznění rizika pohybu letadel takřka kdekoliv v prostoru na jižní straně hangárů. Pojížděcí dráha ALFA je spojnice mezi hangáry Aeroklubu České Budějovice a dráhou v západní časti letiště. BRAVO je asfaltová pojížděcí dráha od servisních hangárů na východě. V kombinaci se stojánkami pro odstavení letadel, čerpací stanice a heliportu je celý prostor neveřejný a jakýkoliv pohyb je se zvýšenou pozorností!

Obrázkové příběhy? Na internetu jsou velmi oblíbené reportáže z provozu, výcviku nebo akcí pro veřejnost. Všechny tyto příběhy měli nějaké průvodce, instruktory a dokonce i sami piloti obezřetně dozorují pohyb okolo letadel nebo navigují návštěvy a své klienty po obvyklých a bezpečných trasách mezi hangáry a místy parkování letadel nebo místo pro vzlety větroňů, které pro svůj pohyb potřebují manuální pomoc členů letového provozu. PROTO VŽDY nejdříve chvíli pozorovat provoz a pak teprve vyrazit nejkratší cestou mimo asfaltovou dráhu směrem DOPORUČENÝM personálem letiště.

 

Odkaz:
www.letiste-hosin.cz

 
 
Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání - Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání - Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání -