Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létáníFour elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání
 
 

Odznak Aero

Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání - Odznak Aero

Od začátku hlavní téma : 4 ŽIVLY!

To, co předcházelo založení naší neziskové organizace, byla spolupráce rodičů z leteckých rodin a rodin sousedních okolo letiště Hosín. Od roku 2008 až 2018 jsme postupně během 10ti let realizovali mnoho nápadů a myšlenek a vše se týkalo her, výcviků, tréninku nebo inspirací okolo přírodních zdrojů přímo na letišti nebo z nejbližšího okolí letiště.

Kolegové a spolupracovníci z pilotního projektu dětského leteckého klubu na letišti Hosín vytvořili zakládající tým Four Elements z.ú. nebo se vydali na profesionální cestu práce s dětmi nebo profesemi okolo ekologie a letectví. Včetně dětí a rodin, které tímto programem prošli a ovlivnili jejich další směrování. Stali jsme se tak garantem dalších programů pro jiné dětské organizace a výzvy.

První počin po založení ústavu, hned v roce 2018 ještě před "covid pauzou", jsme společně s nakladatelstvím Svět křídel vydali hravou publikaci a návod na formu rozvoje dětského potenciálu v letectví. Smyslem bylo podchytit zájem o létání a jeho další využití pro život. Program pro 12 měsíců, kdy práce rodičů je nenahraditelná jakoukoliv vzdělávací institucí, neboť v pro specializované letecké profese je zásadní podmínkou důvěra a podpora v rodině.

Následný vývoj v letech 2020 a 2021 nám dal jednoznačně za pravdu. Tím byl dokončen další desetiletý cyklus testování.

Navazující projekty z let 2019 na letecké dopravní hřiště - dronrace prostor + odznak pro OKřídlené strážce, gamifikace vzdělávacích a ekologických projektů s použitím bezpilotních prostředků + soutěž pro čtyř-boj leteckých znalostí a dovedností přerušili pandemické opatření a omezení v komunikaci s organizacemi a úřady, které se na přípravách podíleli. Přesto pevné základy pro práci s dětmi a juniory v reálných "gravitačních leteckých hrách" byli položeny a další výzkum a vývoj probíhá kontinuálně.

Nyní tedy pro dalších deset let s plyšáky? Tygříkova letka! Protože zrajeme do věku babiček...ještě je čas! Ještě můžeme létat i trénovat kotrmelce :-))

 

Odkaz:
http://www.tygrikovaletka.cz/

 
 
Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání - Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání - Four elements - víkend na letišti, létající plyšáci, letecký kalendář, letiště, naučná stezka, škola létání -